Kary związane z przewozem towarów niebezpiecznych po 1 stycznia 2017 r nie mają podstawy prawnej! Zapraszamy wszystkich, którzy otrzymali decyzje administracyjne związane z przewozem towarów niebezpiecznych po 1 stycznia 2017 roku o kontakt z Europejskiem Stowarzyszeniem na Rzecz Bezpieczeństwa Operacji Transportowych (
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
). Stowarzyszenie złożyło odpowiednie wnioski do organów administracji i zajmuje się reprezentacją poszkodowanych.
Rada Ministrów w dniu 24 stycznia 2017 roku opowiedziała się za monitorowaniem drogowego przewozu paliw płynnych, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego. Monitorowanie przewozu będzie związne z rejestrem zgłoszeń a szczegóły okresla ustawa o systeie monitorowania drogowego przewozu towarów. Ustawa nie jest jeszcze uchwalona przez sejm!
Zgodnie z zatwierdzonym projektem wysyłający towar będzie musiał przesłać do rejestru – przed rozpoczęciem przewozu – zgłoszenie i uzyskać numer referencyjny. Potem przekaże go przewoźnikowi i odbierającemu. Przewóz bez "numerka" to kara 5 000 zł.
Numer będzie ważny dziesięć dni od jego nadania, a przekazywać go można SMS, e-mailem lub w formie wydruku. Podczas kontroli numer referencyjny posłuży do identyfikacji przewozu w rejestrze.
Jeśli podmiot wysyłający nie dokona zgłoszenia, będzie można na niego nałożyć karę pieniężną w wysokości 46 proc. wartości netto przewożonego towaru, podlegającego obowiązkowi zgłoszenia – nie mniej jednak niż 20 tys. zł. Ustawa ma wejść w życie w marcu....
Złoty Pas 2016
14.01.2017.
Redakcja kwartalnika Bezpieczeństwo w Logistyce opublikowała raport z jedenastej edycji badania "ZŁOTY PAS" .
m/d/r/k trusted adviser group sp z o.o. opublikowało dane o rynku przewozu towarów niebezpiecznych za 2015 rok. Dane zbierane sa nieprzerwanie od 2008 roku a ich opracowanie na celu określenie ryzyka związanego z przewozem towarów niebezpiecznych w Polsce. Ich celem jest miedzy innymi opracowanie wartości referencyjnych dla tego rodzaju transportu, które pozwalają na porównanie danych z poszczególnych lat oraz określenie miar ryzyka. Podstawowe informacje umieszczono na stronie www.mdrk.eu.
Szczegółowy raport opublikowano w zeszycie 4 z 2016 roku wydawnictwa „Bezpieczeństwo w Logistyce” (http://bezpieczenstwowlogistyce.pl)