Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Kary za ADR od 1 stycznia 2017 r bezprawne! Drukuj Email
27.01.2017.

Kary związane z przewozem towarów niebezpiecznych po 1 stycznia 2017 r nie mają podstawy prawnej! Zapraszamy wszystkich, którzy otrzymali decyzje administracyjne związane z przewozem towarów niebezpiecznych po 1 stycznia 2017 roku o kontakt z Europejskiem Stowarzyszeniem na Rzecz Bezpieczeństwa Operacji Transportowych ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ). Stowarzyszenie złożyło odpowiednie wnioski do organów administracji i zajmuje się reprezentacją poszkodowanych.


Czytaj
 
Monitorowanie paliw już (raczej) przesądzone Drukuj Email
25.01.2017.

Rada Ministrów w dniu 24 stycznia 2017 roku opowiedziała się za monitorowaniem drogowego przewozu paliw płynnych, alkoholu skażonego i suszu tytoniowego. Monitorowanie przewozu będzie związne z rejestrem zgłoszeń a szczegóły okresla ustawa o systeie monitorowania drogowego przewozu towarów. Ustawa nie jest jeszcze uchwalona przez sejm!

Zgodnie z zatwierdzonym projektem  wysyłający towar będzie musiał przesłać do rejestru – przed rozpoczęciem przewozu – zgłoszenie i uzyskać numer referencyjny. Potem przekaże go przewoźnikowi i odbierającemu. Przewóz bez "numerka" to kara 5 000 zł.

Numer będzie ważny dziesięć dni od jego nadania, a przekazywać go można SMS, e-mailem lub w formie wydruku. Podczas kontroli numer referencyjny posłuży do identyfikacji przewozu w rejestrze.

Jeśli podmiot wysyłający nie dokona zgłoszenia, będzie można na niego nałożyć karę pieniężną w wysokości 46 proc. wartości netto przewożonego towaru, podlegającego obowiązkowi zgłoszenia – nie mniej jednak niż 20 tys. zł. Ustawa ma wejść w życie w marcu....

 
Złoty Pas 2016 Drukuj Email
14.01.2017.
Redakcja kwartalnika Bezpieczeństwo w Logistyce opublikowała raport z jedenastej edycji badania "ZŁOTY PAS" .
Szczegóły: http://bezpieczenstwowlogistyce.pl/badanie-pasow/
 
Statystyki roczne za 2015 rok opublikowane Drukuj Email
14.01.2017.

m/d/r/k trusted adviser group sp z o.o. opublikowało dane o rynku przewozu towarów niebezpiecznych za 2015 rok. Dane zbierane sa nieprzerwanie od 2008 roku a ich opracowanie na celu określenie ryzyka związanego z przewozem towarów niebezpiecznych w Polsce. Ich celem jest miedzy innymi opracowanie wartości referencyjnych dla tego rodzaju transportu, które pozwalają na porównanie danych z poszczególnych lat oraz określenie miar ryzyka. Podstawowe informacje umieszczono na stronie www.mdrk.eu.

Szczegółowy raport opublikowano w zeszycie 4 z 2016 roku wydawnictwa „Bezpieczeństwo w Logistyce” (http://bezpieczenstwowlogistyce.pl)

 


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 486

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2023 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS