Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Egzamin DGSA - ADR Drukuj Email
09.01.2017.
To już ostatni dzwonek i ostatnie miejsca na kursie dla doradców ADR, który odbędzie się we Wiedniu w dniach od 30.01 do 02.02.2017. Koszt kursu to 1.050 €. Osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt z Panem Dariuszem Kardasem pod numerem telefonu +48 601 868 646 lub mailowo  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .
 
Sprawozdania roczne Drukuj Email
01.01.2017.
Witamy w nowym roku! Życzymy wszystkiego najlepszego!
Pozwalamy sobie przy okazji przypomnieć, że do dnia 28 lutego (w tym roku jest to wtorek) mamy obowiązek przesłania sprawozdań rocznych w zakresie operacji załadunkowych i rozładunkowych towarów niebezpiecznych. Sprawozdania składamy w przypadku:
- przewozu drogowego (ADR)
- przewozu kolejowego (RID)
- przewozu wodnego śródlądowego (ADN)

Polecamy się w roku 2017 we wszystkich problemach związanych z transportem towarów niebezpiecznych oraz w zakresie BHP i ochrony środowiska!

W przypadku konieczności wykonania sprawozdania polecamy kontakt z:
Marek Różycki
tel. 607 268 497
mail:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zapraszamy! 
Naciski na osie - Polska została pozwana przed ETŚ Drukuj Email
23.11.2016.

Doczekaliśmy się. W listopadzie 2016 roku Komisja Europejska skierowała przeciw Polsce wniosek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Unia oskarża Polskę o niedostosowanie sieci drogowej do wymaganych dopuszczalnych nacisków na oś. Mimo wielu uwag przewoźników obowiązują ograniczenia uniemożliwiające poruszanie się pojazdami o nacisku 11,5 tony na oś. Pod koniec poprzedniej kadencji sejmu Główny Inspektor Transportu Drogowego wydał wytyczne wstrzymujące nakładanie kar, gdy pojazd przekroczy normę dla danej drogi ale nie przekroczy maksymalnych wartości, przy czym nowa władza wprowadzając swoje osoby do organów administracji wycofała się z tych ustaleń.  Postępowanie obejmuje także stworzenie systemu "para-podatku" w postaci zezwoleń na przewóz pojazdów ponadnormatywnych. Nie można bowiem otrzymać zezwoleń na wszystkie drogi lecz jedynie na wybrane ich odcinki. Oznacza to, że polski przedsiębiorca może co najwyżej ograniczyć masę przewożonego ładunku, mimo, że jego konkurencja zagraniczna nie musi. Dodatkowo jednym z wątków jest okoliczność złego wydatkowania funduszy unijnych na dostosowanie infrastruktury. Może to oznaczać kary administracyjne oraz żądanie zwrotu żle wydatkowych środków. 

 
Wyróżnienie dla dla m/d/r/k trusted adviser group Drukuj Email
22.11.2016.

Z przyjemnością informujemy, że w  44 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy zostały wyróżnione trzy projekty przygotowane przez m/d/r/k trusted adviser group sp z o.o. 

Są to:

- w kategorii rozwiązania techniczne i technologiczne

„Siatka zabezpieczająca operatora cysterny i instalacji gazów skroplonych przez skutkami zerwania węża”

oraz

„Symulator instalacji Napełniania i Opróżniania”

w kategorii przedsięwzięcie organizacyjne i edukacyjne 

realizowany wspólnie z DB Cargo Spedkol Spółka z o.o. projekt „Poprawa przygotowania pożaru pracowników oraz kooperantów”.

Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanych wyróżenień!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 97 - 108 z 479

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2022 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS