W piątek 31 marca br. Prezydent podpisał ustawę o monitorowaniu w przewozie towarów niebezpiecznych. Mimo zapewnień, że ma to być narzędzie do walki z nieuczciwymi podmiotami, system będzie utrudniał prace wszystkich. Pomimo wielu krytycznych uwag wymagania stawiane nadawcom, przewoźnikom oraz odbiorcą są do zrobienia.
Czekamy obecnie na opublikowanie ustawy w dzienniku ustaw oraz wskazanie aktów wykonawczych (m. innymi formularzy pozwalających na zgłoszenie gdy system nie będzie działał). Zgłoszenie będzie miało charakter elektroniczny a wersja testowa platformy jest dostępna pod linkiem: https://test.puesc.gov.pl
Dla naszych klientów przygotowaliśmy spotkania informacyjne, w czasie których pokażemy jak to wszystko działa oraz zaprezentujemy postępowanie w najczęstszych przypadkach.
Program spotkania:
- prezentacja ustawy
- obowiązki
- prezentacja platformy elektronicznej
- wskazanie przykładowych zgłoszeń - przypadki transportu, nadawania i odbioru
- postępowanie w przypadku braku możliwości zgłoszenia
- procedura karania za brak zgłoszenia
- przypadki importu
- analiza zgodności regulacji z prawem unijnym
Każdy uczestnik spotkania powinien przybyć z własnym komputerem - będziemy „ćwiczyć” zgłoszenia (o ile platforma będzie działać)! W przypadku braku funkcjonalności zaprezentujemy przebieg zgłoszenia i rejestracji na slajdach.
Informujemy (z przykrością) że Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości sprawę odnośnie nacisków na osie. Sprawa otrzymała numer C-121/17 KOM przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej.
DGSA
13.03.2017.
Z uwagi na duże zainteresowanie i brak miejsc na kursie w dla doradców DGSA w dniach 27-30 marca organizujemy dodatkowe szkolenie w kwietniu!
Kurs odbędzie się w dniach 19-22 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona. Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt pod numerem 601868646 lub mailowo
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
.