Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

RID 2017 Drukuj Email
11.07.2017.

W Dzienniku Ustaw z dnia 10 lipca 2017 r. pod pozycja 1335 ukazało się oświadczenie rządowe z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wejścia w życie zmian do Regulaminu międzynarodowego przewozu kolejami towarów niebezpiecznych (RID), stanowiącego załącznik C do Konwencji o międzynarodowym przewozie kolejami (COTIF), sporządzonej w Bernie dnia 9 maja 1980 r.

 

Tym razem RID został ogłoszony w formie 8 plików PDF o różnej pojemności, przy czym pliki od 1-4 stanowią polską wersję językową, a pliki od 5-8 wersję anglojęzyczną.

 

UWAGA: RID 2017 nie ma tradycyjnego podziału na 2 tomy lecz został podany jako całość, z tablicami „A” i „B” znajdującymi się w części 3.

 

RID można ściągnąć sobie ze strony RCL - http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1355

 
ADR po polckiemu czyli dobra K**** zmiana.pl Drukuj Email
06.07.2017.

Informujemy, że Redakcja Kwartalnika Towary Niebezpieczne postanowiła spytać Premie Rządu RP o sposób rozumienia języka polskiego przez przedstawicieli administracji w tym z naszego ukochanego Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwa. W tekście ADR z dziennika ustaw w dziale 1.2 zmieniono kilkanaście definicji (w ramach lepszej zmiany czyli bez podstawy w przepisach międzynarodowych). Dzisiaj polecamy językoznawcom definicję opakowań i naczyń. Wychodzi na to, że w Polsce po dobrej zmianie opakowanie oznacza pojemnik, taki aby pojemnik ten mógł pełnić funkcję naczynia, które zgodnie z dalszymi definicjami jest pojemnikiem.  Ciekawe jak też mamy określić jego objętość, jeżeli dla przykładu zgodnie z przepisem 1.1.3.2  łączna objętość przewożonych w tym przypadku towarów  nie może przekraczać 1080 kg .... Rozumiem, że dopiero absolwenci szkół po reformie będą w stanie to zrozumieć. I pomyśleć, że to też Polska za którą ginęły poprzednie pokolenia .... wstyd!


 
Doradca ADR 2017 Drukuj Email
02.07.2017.

Wirtualny doradca ADR umieszczony w internecie pod adresem doradca.adr.edu.pl (kalkulatoradr.pl) jest zgodny z nowymi przepisami ADR 2017. 

Baza danych zawiera także aktualne odniesienia do IMDG Code oraz RID.

Rozwiązanie jest dostępne w prenumeracie lub dla klientów m/d/r/k trusted adviser group sp z o.o.w ramach umów doradczych.

 
ADR dla kierowcy Drukuj Email
01.07.2017.

adr_dla_kierowcy_2017_okladka.jpg

Nowe wydanie ADR 2017 dla kierowcy Broszura informacyjna

Autorzy M. Różycki, D. Kardas, E.Musiał Format B5 Stron 32


Ze słowa wstępu:

Celem niniejszej broszury jest wskazanie (w możliwie najbardziej przystępny sposób) zasad postępowania z towarami niebezpiecznymi. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca skupiono się na najważniejszych

aspektach przewozu. Niniejszą broszurę przeznaczamy nie tylko dla kierowców, ale także i dla pozostałych uczestników operacji transportowych towarów niebezpiecznych. Mam nadzieje, że „ściąga”, którą opracowaliśmy

pomoże Wam w codziennej pracy.

Zawartość:

- podsumowanie obowiązków kierowcy w tym w zakresie SENT

- rozpoznawanie towarów niebezpiecznych

- zasady oznaczania

- stosowanie zwolnień

- dokumentacja

- wyposażenie

- przejazd przez tunele (z wykazem ograniczeń tunelowych)

Pozycja zawiera dwie uniwersalne listy kontrolne dla dokumentu przewozowego oraz dla wyposażenia.

Zawarto w niej także wzór nowej instrukcji dla kierowcy.


Pozycja do nabycia przez www.sklep-kierowcy.pl lub mailowo Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 84 z 483

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2022 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS