Nowe wydanie ADR 2017 dla kierowcy Broszura informacyjna
Autorzy M. Różycki, D. Kardas, E.Musiał Format B5 Stron 32
Ze słowa wstępu:
Celem niniejszej broszury jest wskazanie (w możliwie najbardziej przystępny sposób) zasad postępowania z towarami niebezpiecznymi. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca skupiono się na najważniejszych
aspektach przewozu. Niniejszą broszurę przeznaczamy nie tylko dla kierowców, ale także i dla pozostałych uczestników operacji transportowych towarów niebezpiecznych. Mam nadzieje, że „ściąga”, którą opracowaliśmy
pomoże Wam w codziennej pracy.
Zawartość:
- podsumowanie obowiązków kierowcy w tym w zakresie SENT
- rozpoznawanie towarów niebezpiecznych
- zasady oznaczania
- stosowanie zwolnień
- dokumentacja
- wyposażenie
- przejazd przez tunele (z wykazem ograniczeń tunelowych)
Pozycja zawiera dwie uniwersalne listy kontrolne dla dokumentu przewozowego oraz dla wyposażenia.
Zawarto w niej także wzór nowej instrukcji dla kierowcy.
Pozycja do nabycia przez www.sklep-kierowcy.pl lub mailowo
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Pamiętaj by zgłosić cysternę do paliw!
26.06.2017.
Przypominamy, że w dniu 7 czerwca 2017 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Energii z dnia 16 maja 2017 r. w sprawie wzoru informacji o rodzajach i lokalizacji infrastruktury paliw ciekłych wykorzystywanej do prowadzonej działalności. Zgodnie z art. 31 pakietu energetycznego „ Przedsiębiorstwa energetyczne, którym przed wejściem w życie ustawy udzielono koncesji, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1–4, w zakresie, w jakim dotyczą paliw ciekłych, zgłaszają do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki pierwszą informację o całej eksploatowanej lub trwale wyłączonej z eksploatacji infrastrukturze paliw ciekłych w oparciu o informację, o której mowa w art. 43e ust. 1 ustawy zmienianej w art. 1, w terminie miesiąca od dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 43e ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1”.
Przedsiębiorstwa energetyczne, które uzyskały koncesje, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1–4, w zakresie, w jakim dotyczą paliw ciekłych, po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy, a przed dniem wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 43e ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1, składają pierwszą informację o eksploatowanej lub wyłączonej z eksploatacji infrastrukturze paliw ciekłych w terminie miesiąca od dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 43e ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1.
W terminie do 7 lipca 2017 roku wszystkie przedsiębiorstwa posiadające wszystkie rodzaje koncesji dotyczących paliw ciekłych powinny zgłosić do Prezesa URE informację o całej eksploatowanej lub wyłączonej z eksploatacji infrastruktury paliw ciekłych, według załączonego do rozporządzenia wzoru sprawozdania.
Każda kolejna nowa infrastruktura paliw ciekłych włączona do eksploatacji po dokonaniu tego pierwszego zgłoszenia całości infrastruktury lub wyłączona trwale z eksploatacji po tym terminie powinna być zgłoszona przez koncesjonariusza oraz podmioty przywożące do URE w terminie 7 dni od dnia zaistnienia tych zdarzeń pod rygorem kary finansowej w wysokości 10 tys. PLN za nie dokonanie zgłoszenia każdej z rodzajów infrastruktury paliw ciekłych.
ADR- ważne zmiany od 1 lipca!
17.06.2017.
Od 1 lipca 2017 obowiązuje nowa instrukcja dla kierowcy ADR. Plik do pobrania:
Mamy ADR 2017! W dniu 9 czerwca opublikowano oświadczenie rządowe z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie wejścia w życie zmian do załączników A i B do Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzonej w Genewie dnia 30 września 1957 r.
Poza zamianami wynikającymi z przepisów międzynarodowych tekst zawiera wiele zmian o charakterze ... no właśnie jakim? Chyba tylko sankcyjnym.
W wykazie towarów niebezpiecznych zmieniono jedynie 1 942 nazwy (na około 2 900) co oznacza, że od 1 lipca każdy dokument przewozowy, każdy opis butli , opakowania lub cysterny będzie ZŁY! Można za to nałożyć kary!