W odpowiedzi na list otwarty w sprawie praktyk TDT z wielka radością informujemy o otrzymanych sygnałach wskazujących na działania. W rozwinięciu informacji znajdą Państwo kopie pism.
Prosimy wszystkie osoby zainteresowane aspektami bezpieczeństwa o rozważenie wsparcia naszego kwartalnika poprzez prenumeratę http://bezpieczenstwowlogistyce.pl/prenumerata/
List Otwarty
22.03.2018.
Przekazujemy treść Listu Otwartego wystosowanego przez Redakcje Kwartalnika Towary Niebezpieczne (Bezpieczeństwo w Logistyce) do Premiera Rządu RP oraz Parlamentarzystów w sprawie niepokojących praktyk TDT i budzących wątpliwości co do ich celowości prac legislacyjnych.
Wszystkich zainteresowanych prosimy zwrócenie się każdego, kto może pomóc wyjaśnić sprawę o zainteresowanie się nią i pomoc.
Redaktor Naczelny
Marek Różycki
Na władze nie poradzę ....
02.03.2018.
Po interwencji prasowej odnośnie zmian w przepisach powodujących niemożliwość stosowania przepisów otrzymaliśmy odpowiedź. Zacytujemy ją w całości:
„w ramach prac, których celem było ogłoszenie znowelizowanego tekstu polskiej wersji językowej Umowy ADR, dokonana została zmiana w zakresie przepisu 5.4.1.1.6 oraz 5.4.1.1.6.1 tej umowy. Wyrazy „jednostka ładunkowa” zostały odpowiednio zastąpione wyrazami „jednostka transportowa”. W ocenie MI nie można jednoznacznie stwierdzić, że wprowadzona zmiana nie odpowiada zwrotowi „means of containment”, zawartemu w oficjalnej wersji językowej Umowy ADR.”
No cóż. Ministerstwo powinno zatem sprawdzić co oznacza zwrot „transport unit” ale przecież nie musi. To i tak nie minister będzie miał problem. A więc pomimo deklaracji o tym jak to będzie się wspierać przedsiębiorców codzienna praktyka pokazuje, że organ może wszystko.... nawet wskazywać jak używać języka angielskiego! Gratulujemy ekspertów!