Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Uwaga Zmiany w przepisach BHP Drukuj Email
12.01.2009.

„Nowe” obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej nakładają na pracodawców zmiany Kodeksu pracy wchodzące w życie w dniu 18 stycznia 2009 r. Pozwoliliśmy sobie owo „nowe” ująć w cudzysłów, gdyż obowiązki w zakresie ochrony ppoż. i pierwszej pomocy obowiązują już kilka lat.  Uregulowano je w ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej. Niewątpliwą nowością jest możliwość nałożenie sankcji (do 30 000 zł).  Dokładne omówienie poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Data dodania: 2009-01-12

Czytaj
 
Numer 4/2008 Drukuj Email
01.01.2009.
2008_04_okadka.jpgZe słowa wstępu

 

Mija kolejny rok, w którym mieliśmy przyjemność być z Państwem. Tradycyjnie już, dostarczaliśmy najświeższych informacji oraz staraliśmy się wypełnić Wasze, Szanowni Państwo, życzenia . W tym celu utworzyliśmy nowy dział poświęcony technice mocowania i zawieszania, który — mamy nadzieję — utrzyma się i będzie źródłem informacji w zakresie szerszego spektrum bezpieczeństwa.         Przystępując do składania gazety mieliśmy nie lada problem. Grudzień 2008 r. obfitował w wiele wydarzeń, które należałoby poruszyć na łamach naszego wydawnictwa. Z jednej strony był to koniec rejestracji wstępnej chemikaliów zgodnie z rozporządzeniem REACH a z drugiej strony, nastąpiły liczne zmiany w przepisach krajowych i związanych z przewozem towarów niebezpiecznych. Po wielu rozważaniach postanowiliśmy poświęcić się w całości prezentacji zmian w tych ostatnich — czyli wchodzących w życie od 1 stycznia 2009 roku przepisach ADR/RID/ADN i ICAO. Niestety, na dzień składania pisma nie była znana jeszcze ostateczna wersja tłumaczenia polskiego ADR. Miejmy nadzieję, że wzorem roku 2007 uda się  Ministrowi  Infrastruktury opublikować oświadczenie rządowe o jej przyjęciu przed dniem 1 lipca 2009 r. Życzę tego Ministerstwu i polskim przewoźnikom. Dodatkowo pozwalam sobie z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzyć Państwu wielu sukcesów zawodowych i prywatnych.  Niech rok 2009 będzie po prostu lepszy!

Marek Różycki

Redaktor Naczelny

 

 

 

Czytaj
 
Koniec roku - Czas sprawozdań Drukuj Email
01.01.2009.
Zgodnie z zapisami ustaw o transporcie drogowym i kolejowym towarów niebezpiecznych podmioty dokonujące przewozu lub związanego z nimi załadunku i rozładunku towarów niebezpiecznych zobowiązane są do złożenia w nieprzekraczalnym terminie 31 stycznia 2009 r. sprawozdania z ilości wykonanych przewozów lub operacji transportowych odpowiedniego do wojewody (transport drogowy) lub prezesa UTK (transport kolejowy).
Więcej o sprawozdaniach w dalszej częsci wiadomości.
Z przyjemnością pomożemy w wykonaniu tego obowiązku.
Wystarczy telefon ( 0 607 268 497) lub mail ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć )

Uwaga!
Za niezłożenie sprawozdania lub jego nieterminowe złożenie może być nałożona sankcja w wysokości 5 000 zł.
Czytaj
 
Instrukcje Pisemne dla Kierowców ADR 2009 Drukuj Email
06.12.2008.

W związku z licznymi pytaniami w sekcji "POBIERZ GRATIS" umieściliśmy instrukcje w najczęściej używanych językach. Zapraszamy! 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 409 - 420 z 469

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2021 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS