Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Internetowy Doradca ADR, IMDG Drukuj Email
31.05.2009.
W maju 2009 r. uruchomiliśmy nowe narzędzie dla klientów zajmujących się operacjami transportowymi towarów niebezpiecznych. W pierwszej wersji zostało one zaadresowane do przedsiębiorstw zajmujących się spedycją i magazynowaniem. Przez kilka lat analizowane były pytania stawiane przez praktyków. Pozwoliły one na zbudowanie narzędzia interaktywnego, pozwalającego w automatyczny sposób znaleźć odpowiedź na pytania czy można podjąć, przyjąć lub magazynować dany towar w transporcie lądowym i morskim.  Narzędzie pozwala też wygenerować treści opisów towarów niebezpiecznych.  Narzędzie umieszczone jest pod adresem www.doradca.adr.edu.pl

Data dodania: 2009-05-31
 
Sprawozdania roczne - Interwencja prasowa Drukuj Email
18.05.2009.

W związku z coraz częstszymi przypadkami wszczynania kontroli wobec podmiotów, które dokonały złożenia sprawozdań rocznych (ADR) rozpoczęliśmy interwencje prasową mającą na celu jednoznaczne wyjaśnienie następujących kwestii:
- stosowanie kodeksu postępowania administracyjnego do terminu złożenia;
- możliwości stosowania instytucji przywrócenia terminu w tym przypadku;

Osoby zainteresowane przebiegiem sprawy prosimy o kontakt z redakcją ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć )
 
Magazynowanie Chemii w Polsce Drukuj Email
19.04.2009.

W związku z licznymi pytaniami postanowiliśmy przystąpić do publikacji wykazu firm magazynowych. W tym celu opracowaliśmy ankietę (do pobrania w sekcji POBIERZ GRATIS/ PLIKI DLA PRENUMERATORÓW – Link >>>). Zapraszamy do przesyłania danych w terminie do 25 maja br. Naszym celem jest opracowanie w formie tabelarycznej wiarygodnych informacji o tym co, gdzie i w jakich ilościach można magazynować. Raport będzie publikowany nieodpłatnie na naszych stronach. Zapraszamy do rozesłania niniejszej ankiety wśród firm świadczących usługi magazynowe. Jeśli okaże się koniecznym udzielenie pomocy lub wykonanie auditu konkretnego magazynu z przyjemnością pomożemy.

Zapraszamy do rozpropagowania naszej inicjatywy.


Redakjca kwartalnika i serwisu www.towary-niebezpieczne.pl

 
ADR wersja poprawiona? Drukuj Email
13.04.2009.

Informujemy, że uzyskaliśmy odpowiedź na interwencje prasową skierowaną do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie błędów w tekście oficjalnym ADR (sygnatura TD-5kk/ph-0780-13/09). Co prawda nie uzyskaliśmy odpowiedzi na postawione pytania odnośnie przyczyn opublikowania tekstu z tak wieloma błędami, jednak wydaje się, że sprawa ma się „ku lepszemu”.


Zacytujmy fragment odpowiedzi:

„.. Departament Transportu Drogowego uprzejmie informuje, iż zaplanowano już spotkanie w celu omówienia ogłoszonej polskiej wersji językowej Umowy ADR, W tym spotkaniu wezmą udział eksperci z resortów i jednostek, które współpracowały przy opracowywaniu w/w Umowy ADR (…)”

„(…) W związku z powyższym Departament Transportu Drogowego, dziękując za zgłoszone uwagi, jednocześnie prosi o przesłanie wszelkich ewentualnych uwag i spostrzeżeń do opublikowanych załączników A i B umowy ADR bezpośrednio na adres pocztowy Departamentu Transportu Ministerstwa Infrastruktury (…)”

 

Tak więc zapraszamy do przesyłania spostrzeżeń.

Redakcja kwartalnika i serwisu www.towary-niebezpieczne.pl 

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 397 - 408 z 468

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2021 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS