Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Kierowca a wcześniejsza emerytura. Drukuj Email
21.01.2010.

W dniu 2010-01-21 otrzymaliśmy odpowiedź na zapytanie prasowe w związku z uznawaniem pracy kierowców przewożących towary niebezpieczne za pracę w szczególnych charakterze.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma.

Czytaj
 
UWAGA ZMIANY W ZAKRESIE CZASU PRACY KIEROWCY Drukuj Email
07.01.2010.

Nowy rok – nowe przepisy w zakresie czasu pracy kierowcy

I stało się. Wszyscy przewoźnicy otrzymali od Komisji Europejskiej prezent na nowy rok. W dniu 14 grudnia 2009 r podjęto decyzję zmieniająca decyzję 2007/230/WE w sprawie formularza dotyczącego przepisów socjalnych odnoszących się dodziałalności w transporcie drogowym. Najważniejsza zamian obejmuje nowy wzór druku Świadectwa Działalności – czyli dokumentu wskazującego na brak aktywności kierowcy.

Dotychczasowy formularz zaświadczenia określony w załączniku do decyzji Komisji 2007/230/WE okazał się niewystarczający. Nie obejmował one przede wszystkim wszystkich przypadków braku aktywności kierowcy. Znowelizowany druk do pobrania z naszej strony (http://www.towary-niebezpieczne.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=44&func=fileinfo&id=68).

Czytaj
 
Numer 4/2009 Drukuj Email
04.01.2010.
2009_04.jpgZe słowa wstępu
Mijakolejny rok, w którym jesteśmy z Państwem. Nie był onjednoznaczny. Z jednej strony wszyscy mówią o kryzysie a z drugiejobserwujemy powolny, lecz stały rozwój branży związanej zprzemieszczaniem towarów niebezpiecznych. Można postawić tezę, żewynika to ze specjalizacji. Im bardziej jest się profesjonalistą,tym łatwiej o pracę nawet w czasach kryzysu. Mam nadzieję, że nasze pismo pomogło Państwu w codziennych decyzjach i wyborach.

Koniecroku to także czas podsumowań i próba znalezienia odpowiedzi napytanie, co się w tym roku udało? Po raz czwarty przeprowadziliśmybadanie pasów. Tegoroczne badanie objęło nie tylko producentówpasów, lecz także producentów łańcuchów. Po raz pierwszymogliśmy przyznać kilka nagród i wyróżnień. Staraliśmy siępodejmować inicjatywy, które zostały przez Państwa zgłoszone.Łącznie jako redakcja, podjęliśmy około 20 interwencjiprasowych. Dotyczyły one problemów „globalnych”, jak naprzykład problem interpretowania prawidłowości złożeniasprawozdania rocznego, sposób tłumaczenia i wdrażania ADR w Polsceczy czas trwania kontroli w przedsiębiorstwie, po sprawyindywidualne – jak na przykład praktyki przewoźników kolejowychna określonym terenie. Nie wszystkie interwencje zostały zakończonew tym roku. Postaramy się także w nadchodzącym roku być Państwagłosem przed urzędami i organami. Wzorem lat ubiegłych chciałbymtakże podziękować za liczne sygnały i propozycje tematów. Po razpierwszy w tym roku zorganizowaliśmy konferencję poświęconąmagazynowaniu chemikaliów. Zainteresowanie tym tematem przeszłonasze najśmielsze oczekiwania. Po raz pierwszy, w tym numerze,trochę nieśmiało dodajemy nową sekcję poświęconąmagazynowaniu chemikaliów. Postaramy się stale ją rozwijać.

Ostatni,tegoroczny numer naszego kwartalnika poświęcamy przede wszystkimproblemowi wyposażenia kierowców przewożących towaryniebezpieczne. Wątpliwej jakości praca urzędników tłumaczącychADR może powodować nakładanie na polskich kierowców kar zanieodpowiednie wyposażenie. Zapraszamy do zapoznania się zpotencjalnymi problemami. W tekście Krzysztofa Grzegorczyka podnazwą „Duże zamieszanie w małych ilościach” prezentujemypierwsze zbliżenie do ADR 2011. W „Technice mocowania izawieszania” próbujemy odpowiedzieć na pytanie, ile wytrzyma pojazd oraz jak ustrzec się przed przestępcami podającymi się zaprzewoźników. Mam nadzieję, że nowe wydanie naszego kwartalnikadobrze wprowadzi Państwa w nowy rok.

 

MarekRóżycki

RedaktorNaczelny

Czytaj
 
SPRAWOZDANIA ROCZNE 2009 Drukuj Email
26.12.2009.

Sprawozdanie roczne doradcy ADR / RID

 Przypominamy,że zgodnie z:

  • art. 28 ustawy z dnia 28 października 2002 r. o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych

  • art. 30 ustawy z dnia 31 marca 2004 r.o przewozie koleją towarów niebezpiecznych

każdy podmiot który zaangażowany jest w operacje transportowe towarówniebezpiecznych w tym przewóz, załadunek lub rozładunek jestzobowiązany do sporządzenia sprawozdania rocznego i złożenia go wterminie do 31 stycznia do wojewody (transport drogowy) lub PrezesaUrzędu Transportu Kolejowego (transport kolejowy). Niezłożenie lubnieterminowe złożenie sprawozdania może być zagrożone sankcjądo 5 000 zł.

 

Termin przesyłania danych do sprawozdania zgodnie z zawartą umową to 10stycznia 2010 r. Bardzo prosimy o terminowe przesłanie danych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

UWAGA! Dzień 31 stycznia 2010 r. to niedziela! Pamiętajmy, że zgodnie zinterpretacja preferowaną przez GITD oraz część wojewodów terminzłożenia sprawozdania jest ostateczny - oznacza to brak możliwościzastosowania regulacji KPA (kodeksu postępowania Administracyjnego)pozwalających na przesunięcie terminu złożenia. Dobra praktyka wymaga zatem, by złożyć sprawozdanie do dnia 29 stycznia (piątek)!

Zapraszamy!

Tel. 607 268 497

Mail; Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 373 - 384 z 469

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2021 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS