Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Kierowcy i doradcy a coronavirus Drukuj Email
18.03.2020.

Wyniku podjętych przez nas inicjatyw możemy przekazać, że Austria złoży do sekretariatu ONZ umowę multilateralną pozwalającą na wyjątkowe przedłużenie uprawnień doradców i kierowców, które kończą się w czasie obowiązywania pandemii w ten sposób, by można było spokojnie je przedłużyć po zakończeniu walki z wirusami. O szczegółach poinformujemy niebawem.

 
Sprawozdania roczne Drukuj Email
26.02.2020.

W dniu 28 lutego upływa termin składania sprawozdań ocznych za rok 2019. Zobowiązani do jego złożenia są uczestnicy przewozu, a więc podmioty uczestniczące w operacjach transportowych towarów niebezpiecznych. Sprawozdanie składa się do właściwego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego dla transportu drogowego, prezesa UTK w przypadku transportu kolejowego oraz odpowiednich Dyrektorów Urzędu Żeglugi Śródlądowej - dla transportów rzecznych. Zwracamy uwagę, że zgodnie z interpretacjami Ministerstwa Infrastruktury sprawozdanie składać powinni także Ci, którzy figurują w dokumentacji jako nadawcy lub odbiorcy nawet, gdy nie wykonują fizycznie operacji załadunku, napełniania i rozładunku a także pakujący towary niebezpieczne. Fakt korzystania z wyłączeń związanych z działem 1.3 i powodującym brak obowiązku oznaczania jednostki transportowej nie przesądza o braku obowiązku wyznaczenia doradcy oraz sporządzenia sprawozdania.

Ze względu na brak praktyki publikacji oficjalnych stanowisk redakcja periodyku „Bezpieczeństwo w Logistyce” zestawiła wszystkie oficjalne odpowiedzi na pytania stawiane odnośnie sprawozdań w specjalnym zeszycie. Jest on dostępny poprzez stronę bezpieczenstwowlogistyce.pl


 
Sprawozdania - interpretacje Drukuj Email
13.02.2020.
W związku z licznymi pytaniami zgłaszanymi do redakcji "Bezpieczeństwa w Logistyce" w ostatnim czasie wysłanych zostało kilka zapytań do właściwych organów oraz Ministsrestwa Infrastruktury. Przedstawimy najnowsze informacje:

Pytanie:

Czy pakujący i napełniający musi składać sprawozdanie ?

Zgodnie przepisami Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), „pakujący” i  „napełniający” są uczestnikami  przewozu i w związku z tym ciążą na nich obowiązki określone przepisami tej Umowy. Zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych uczestnik przewozu towarów niebezpiecznych jest obowiązany wysłać jeden egzemplarz rocznego sprawozdania z działalności tego uczestnika, w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych oraz czynności z nim związanych (Odpowiedź MI z 2020 roku)

Pytanie: Czy w sprawozdaniu należy wykazywać ilości towarów przewozowych na zasadach określonych pod 1.1.3.6?

Kwestie te reguluje załącznik do rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie formularza rocznego sprawozdania z działalności w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych oraz sposobu jego wypełniania.  (Odpowiedź MI z 2020 roku)

Fakt wykonywania przewozów pojazdem oznaczonym nie ma wpływu na obowiązki związane ze wyznaczenim doradcy (i jego obowiązkami) . (Odpowiedź MI z 2013 r).

Więcej - w wydaniu specjalnym wydawnictwa "Bezpieczeństwo w Logistyce" (https://bezpieczenstwowlogistyce.pl/strona-startowa/)


 

 
Zmiana prawa Drukuj Email
01.02.2020.
W Dzienniku Ustaw pod pozycją 150 ukazała się ustawa z dnia 23 grudnia 2019 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw. Szczególnie ważne - załącznik nr 5g - stanowiący wzór karty ewidencji odpadów niebezpiecznych.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 36 z 483

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2022 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS