Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Interpretacja kwestii kontrastu nalepki LQ Drukuj Email
19.09.2020.

Podczas obrad ostatniej sesji Posiedzenia Wspólnego Ekspertów RID/ADR/ADN w Genewie w dniach 14-18 września 2020 r. przedmiotem obrad była interpretacja zasad stosowania oznaczeń „LQ”. Zgodnie z 3.4.7.1 ADR „Środkowy obszar powinien być biały lub mieć odpowiednie kontrastowe tło.” W dokumencie zadano pytani odnośnie tego z  czym należy skontrastować obszar centralny? 

Czy kontrast ma dotyczyć linią otaczającej nalepkę czy ma by to kontrast z kolorem tła?

Większość delegatów, którzy zabrali głos, uważała, że należy położyć nacisk na sformułowanie „kontrast” w przepisie 3.4.7.1. Przypomniano, że przepis został zasadniczo zredagowany w taki sposób, aby umożliwić stosowanie jednego koloru nadruku do oznakowania. 

Więcej szczegółów w kwartalniku Bezpieczeństwo w Logistyce
 
Zmiany i poprawki Drukuj Email
05.09.2020.
Z przyjemnością informujemy, że ukończyliśmy poprawki w strukture strony. Poprawiliśmy ustawienia forum i dodawania postów jest już możliwe.
Zapraszamy do korzystania z naszej strony.
 
Ruszamy - KURS DGSA Drukuj Email
17.08.2020.
Z uwagi na duze zainteresowanie informujemy, ze zostały juz ostatnie miejsca na kursie dla doradcow DGSA we Wiedniu, który odbędzie się w dniach 07-11 wrzesnia 2020 we Wiedniu. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt mailowy lub telefoniczny,  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel: +48 601 868 646. Termin przyjmowania zgłoszen mija 21 sierpnia lub z chwila wyczerpania wolnych miejsc w tym terminie!!
Serdecznie zapraszamy!

 
Nowe możliwości Drukuj Email
02.04.2020.
Uprzejmie informujemy, że na poziomie MIĘDZYNARODOWYM stworzono możliwość ułatwionego rozlewu środków odkażających.

Umowa multilateralna M 328 przewiduje możliwość „wyłączenia” z ADR opakowań do 5 L ze środkami odkażającym. Dla potrzeb stosowania umowy w Polsce wymagane jest przystąpienie do umowy. Złożyliśmy wniosek o przystąpienie przez Polskę do tej umowy.


W załączeniu nieoficjalne tłumaczenie umowy. O podpisaniu umowy poinformujemy.


Marek Różycki
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 477

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2021 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS