Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

BEZPIECZNY ŁADUNEK wspólna akcja ZD oraz KMP w Katowicach Drukuj Email
Z przyjemnością informujemy, że Zespół Doradców ds. Bezpieczeństwa w miesiącu wrześniu i październiku br. uczestniczył jako ekspert w akcji kontrolnej przewozów towarów niebezpiecznych zorganizowanej pod patronatem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Katowicach.

 Celem akcji było prewencyjne kontrolowanie warunków przewozów towarów niebezpiecznych na drogach Katowic przez połączone zespoły kontrolne składające się z Policji, Straży Pożarnej oraz innych Urzędów i Inspekcji związanych na co dzień z nadzorem nad bezpieczeństwem operacji transportowych.
Wyniki kontroli udowadniają, ze poziom wiedzy uczestników przewozu związany z wymaganiami technicznymi pojazdów czy przepisami w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych stale się poprawia. Niestety, zabezpieczenie ładunku pozostawia wiele do życzenia. Problem ten potraktowaliśmy jako wyzwanie, co doprowadziło do opracowania broszury „10 PRZYKAZAŃ WŁAŚCIWEGO ZABEZPIECZENIA ŁADUNKU W TRANSPORCIE DROGOWYM”,. Wydrukowana jest ona w formacie B5 i zawiera 20 stron wskazówek, tabel i wykresów pomagających we właściwym zabezpieczeniu ładunku.
Broszura została przyjęta przez specjalistów z KM Policji w Katowicach i będzie wykorzystywana jako materiał szkoleniowy pod czas programu profilaktyczno-prewencyjny „BEZPIECZNY ŁADUNEK”, który zostanie zrealizowany w Katowicach w miesiącu listopadzie.

 
« poprzedni artykuł

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2021 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS