Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Kierowcym Doradcy i Pojazdy ADR Drukuj Email

Uwaga! Uwaga! Uwaga! Mamy to!

Do sekretariatu UNECE wpłynęły umowy multilateralne.


Umowa multilateralna M324 dotycząca certyfikatów szkolenia kierowców zgodnie z 8.2.2.8.2 ADR oraz certyfikatów dla doradców zgodnie 1.8.3.7 ADR a także umowa M235, która dotyczy ważności świadectw dopuszczenia pojazdów. Z naszych źródeł wiemy, że umowy podpiszą co najmniej 3 państwa więc na pewno staną się prawem. Wygląda to tak:

Niezależnie od przepisów 8.2.2.8.2 akapit pierwszy ADR wszystkie świadectwa szkolenia kierowców, których ważność kończy się między 1 marca 2020 r. a 1 listopada 2020 r., zachowują ważność do 30 listopada 2020 r. 

Certyfikaty można odnowić, jeśli kierowca wykaże się przed 1 grudnia 2020 r. uczestnictwem w szkoleniu odświeżającym zgodnie z 8.2.2.5 ADR i zda egzamin zgodnie z 8.2.2.7 ADR.

Niezależnie od przepisów  1.8.3.16.1 ADR, wszystkie świadectwa przeszkolenia dla doradców w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych, których ważność upływa w okresie od 1 marca 2020 r. do 1 listopada 2020 r., są ważne do 30 listopada 2020 r.

Umowa wchodzi w życie od razu. 

W przypadku pojazdów (świadectw) zastosowano podobny mechanizm.

By regulacje były wiążące dla Polaków posiadających polskie uprawnienia i dokumenty odpowiedni Minister musi ją podpisać. Złożyliśmy stosowny wniosek. Tak czy inaczej osoby, które zdobyły uprawnienia za granicą i nie mogły udać się na szkolenia i egzaminy do Austrii mogą spać spokojnie. 

Nie rozwiązany jest jeszcze problem szkoleń RID (doradcy) ale i nad tym pracujemy!

 

Zapraszamy na kolejne kursy dla doradców po uspokojeniu się sytuacji. Zakładamy, że szkolenie w czerwcu już się odbędzie a zatem. Trzymajmy się zdrowo do tego czasu!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2022 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS