Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Kwartalnik - Towart Niebezpieczne

Kwartalnik Towary Niebezpieczne od 1.01.2012 roku ukazuje się jako część TSL Manager. Zapraszamy na stronę tsl-manager.pl


O wydawnictwie
W bieżącym numerze
Archiwum
Prenumerata
Poznaj teksty

Towary niebezpieczne - pierwszy w Polsce kwartalnik zajmujący się szeroko pojętą tematyką bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem praktyki przewozowej oraz magazynowej towarów niebezpiecznych.
Ukazuje się od 2005 roku. W ramach wydawnictwa ukazują się stałe rubryki tematyczne związane z mocowaniem ładunków - "Technika Mocowania i Zawieszania", oraz w zakresie magazynowania - "Magazynowanie Chemikaliów".
W ramach prac redakcyjnych prowadzone są projekty badawcze związane z mocowaniem ładunków (coroczne badanie środków mocujących "ZŁOTY PAS") oraz cykliczne badanie magazynów. W ramach prac redakcji prowadzone są celowe strony internetowe poświęcone konkretnym problemom (www.mocowanie.pl oraz www.baza-wiedzy.edu.pl). Głównym celem wydawnictwa jest propagowanie wiedzy o dobrych praktykach w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych oraz operacjach transportowych i magazynowych. Redakcja podejmuje interwencje w sprawach istotnych dla czytelników. Przejrzysty język oraz kompetencje autorów to tylko podstawowe cechy, powodujące, że czasopismo powinno stanowić podstawową lekturę spedytorów, przewoźników i logistyków. Wydawnictwo adresowane jest do praktyków transportu i operacji logistycznych związanych z operacjami magazynowymi i transportowymi towarów niebezpiecznych.
Redakcja prowadzi działalność wydawniczą publikując wydawnictwa związane z bezpieczeństwem w transporcie oraz podczas operacji transportowych towarów niebezpiecznych.

Prace Badawcze
Redakcja Towary Niebezpieczne od 2006 r prowadzi prace badawcze związane ze warunkami przemieszczania towarów niebezpiecznych oraz wypadkami przy ich przemieszczaniu.
Istnieje możliwość pozyskania danych w formie raportów oraz współpraca związana z ich wykorzystaniem. W roku 2010 przeprowadzone zostały badania związane z wykorzystaniem technik informatycznych w logistyce.

Współpraca międzynarodowa
Redakcja Towary Niebezpieczne współpracuje z redakcjami czasopism branżowych za granicą w celu wymiany informacji. Od 2009 r. działa nasze przedstawicielstwo przy grupach roboczych związanych z transportem prowadzonych przez ONZ.

Redakcja
od września 2005 r kolegium redakcyjne tworzą:
Marek Różycki - Redaktor Naczelny. Doradca ds bezpieczeństwa w transporcie. Biegły Sądowy. Stały korespondent grup roboczych ONZ w zakresie transportu. Specjalista w zakresie problematyki transportu towarów niebezpiecznych oraz w zakresie mocowania ładunków.

Kontakt do redakcji:
tel. +48 607 268 497 (redaktor naczelny)
fax. + 48 32 2263 998


Nakład i prenumerata
Rok 2005 - nakład 500 sztuk / prenumerata 200
Rok 2006 - 2010 nakład 1 000 egzemplarzy. Średnioroczna prenumerata 450 sztuk.
Wydawnictwo do nabycia poprzez stronę lub dystrybucji bezpośredniej.
Prenumeratorzy otrzymują dodatki oraz specjalne wydawnictwa przygotowywane przez zespół redakcji.

Reklamy
W wydawnictwie istnieje możliwość publikacji ogłoszeń i reklam.
Podmioty zainteresowane zapraszamy do kontaktu z redakcją.

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2023 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS