Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Wydawnictwa


Tytuł pozycji Odsłony
Instrukcja obsługi magazynu chemicznego 3808
 • Podręczniki ADR  ( 0 pozycji )
  adr_podreczniki.001.jpg

  Właściwe informacje są podstawą bezpieczeństwa. Od kilku lat stałą pozycją na rynku wydawnictw poświęconych towarom niebezpieczniejszym

  TOM 1 - wiedza podstawowa. Prawie 240 stron omawiających najważniejsze aspekty przewozu towarów niebezpiecznych. Co prawda, głównym punktem ciężkości jest transport drogowy, jednak ze względu na coraz większe zainteresowanie transportem multimodalnym w książce 

  Najnowsze wydanie ma kilka punktów ciężkości. Oto one:

  1. ograniczenia w przewozie w państwach, stronach ADR. Zawarto miedzy innymi pełny wykaz ograniczeń tunelowych
  2. omówienie zasad stosowania przepisów w transporcie kolejowym, wodnym śródlądowym oraz morskim
  3. informacje praktyczne w zakresie stosowania w transporcie drogowo-morskim Memorandum Morza Bałtyckiego
  4. podsumowanie kryteriów klasyfikacyjnych oraz wskazanie różnic dla innych rodzajów transportu
  5. praktyczne informacje w zakresie stosowania opakowań, kontenerów i cystern oraz związanych z przewozem dokumentów
  6. przykłady dokumentacji związanej z  transportem drogowy oraz kolejowym i morskim
  7. praktyczne wskazówki dla pakownia, ładownia razem oraz segregacji i sztauowania towarów nadawanych w transporcie drogowym oraz drogowo-morskim i drogowo-kolejowym.

  Wydawnictwo zostało pomyślane jako podręcznik dla praktyków i jego uzupełnieniem są tablice barwne (plakaty) poświęcone najczęściej występującym problemom. Tradycyjnie załączono też do podręcznika słownik najczęściej potrzebnych zwrotów w języku polskim, angielskim i niemieckim.

  TOM 2 - to wiedza specjalistyczna.Wydawnictwo ma 188 stron i zostało podzielone na trzy części. Część pierwsza poświęcona jest przewozowi  w cysternach. Czytelnik dowie się nie tylko jak i z czego wykonane są cysterny, lecz pozna zasady wykonywania przewozu, ograniczenia, oznaczenia i dokumentacje. Od 2012 roku w wydawnictwie publikowane jest także opracowanie w zakresie prewencji roll-over.

  Część druga omawia przewóz towarów wybuchowych. Przedstawione informacje obejmują nie tylko wymagania przepisów ADR lecz także przepisy krajowe.

  Część trzecia, to abecadło stosujących i przewożących towary radioaktywne. Poza przedstawieniem danych niezbędnych dla uczestników przewozu w podręczniku zamieszczono pierwszy na polskim rynku ilustrowany słownik pojęć związanych z przewozem. 

  TOM 3 - to zestawienie przepisów. Tworzy go wykaz towarów niebezpiecznych wraz z przepisami szczególnymi potrzebnymi w codziennej pracy. Podręcznik obejmuje transport drogowy (ADR), kolejowy (RID) oraz morski (IMDG).

  TOM 4 - to zeszyt ćwiczeń. Został pomyślany jako pomoc w wykonaniu obowiązku nałożonego prawem na szkolących kierowców. Dobór ćwiczeń pozwala na zapewnienie minimum programowego oraz doskonalenie praktyki i wiedzy kierowców a także innych osób uczestniczących w przewozie.

  Wszystkie wydawnictwa w formacie B5.

  Wydawnictwo przygotowało specjalną promocję dla ośrodków szkolenia i bibliotek.

  Zamówienia można składać przez stronę www.sklep-kierowcy.pl


 • Nawigator Kierowcy Zawodowego  ( 4 pozycji )

  NAWIGATORKIEROWCY ZAWODOWEGO

  KIERUNKOWSKAZW PRACY KIEROWCY

  Zmieniającesię przepisy czynią zawód kierowcy coraz trudniejszym. Już dawnodo historii odeszły czasy, gdy wystarczyło posiadać pojazd bydumnie nazywać się przewoźnikiem. Prawodawstwo międzynarodoweoraz regulacje krajowe powodują, że coraz więcej informacji jestpotrzebnych kierowcy by bezpiecznie i skutecznie dowieść ładunek.W ostatnim czasie zmieniły się także normy w zakresie szkoleniakierowców zawodowych. Każdy nowy adept sztuki kierowania pojazdemmusi ukończyć szkolenie zwane kwalifikacją wstępną oraz zdaćegzamin państwowy. Nowa seria podręczników, zawierająca obecniecztery tomy w przyjaznym użytkownikowi formacie „kieszonkowym”stanowi podsumowanie informacji niezbędnych dla przygotowującychsię do egzaminu oraz niezbędnych praktykom w codziennej pracy. 

  Seria powstała w roku 2010.

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2023 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS